2021 m. sausio 13 d., trečiadienis

Desertas Pavlova


Pavlova - desertas, kuriuo mėgaujasi net ir balerinos.

Morenginė „Pavlova“ buvo sukurta 1920-aisiais Australijoje ar Naujojoje Zelandijoje, norint pavaišinti ir pagerbti rusų prima baleriną Aną Pavlovą - pirmąją baleriną, surengusią gastroles aplink pasaulį. 

Šis lengvutis desertas yra pagamintas iš morengo, kurio išorė traški, o vidus - minkštas lyg zefyras. Tradiciškai morengas formuojamas kaip negilus lizdelis ir pripildomas plakta grietinėle bei gausiai papuošiamas šviežiomis uogomis, vaisiais.

Morengas:

4 didelių kiaušinių (ar 5 mažesnių) baltymai  (apie 170ml) 

250g cukraus

1 a. š. bulvių krakmolo

1 a. š. acto

Kremas:

125ml mascarpone kremo

1 v. š. cukraus

125ml grietinėlės 35%


Įkaitinti orkaitę iki 110*C laipsnių temperatūros (viršaus ir apačios kaitimo funkcija). 

Kepimo skardą iškloti kepimo popieriumi, ant jo išvirkščios pusės galima nusibrėžti 20 - 25 cm skersmens apskritimą (tokio dydžio, kad iškepęs morengas tilptų ant torto padėklo).

Į labai švariai išplautą ir gerai nusausintą indą supilti kiaušinių baltymus (geriausiai kambario temperatūros) ir plakti juos tol, kol baltymai virs akytomis putomis. Tada po šaukštą dėti cukrų, nesustojant plakti. Sekančią cukraus porciją dėti tik tada, kai pirmoji pilnai ištirpo. Visą masę plakti apie  8-10 minučių. Kai jau įplaktas visas cukrus, dar paplakti apie 3 minutes, kad baltymų masė taptų balta, žvilganti ir kieta. Tada sudėti krakmolą, actą ir dar trumpai viską perplakti.

Baltymų masę mentele sudėti ant popieriaus, ant nupiešto apskritimo. Ilgai masės neformuoti, pasistengti išlyginti paviršių keliais judesiais. Kraštus šiek tiek pakelti, o vidurį įgaubti, kad liktų vietos kremui. 

Dėti į orkaitę 30 - čiai minučių. Po to sumažinti temperatūrą iki 100*C temperatūros ir kepti dar apie 3 valandas. Iškepusį morengą galima palikti išjungtoje orkaitėje per naktį. 

Labai gerai atšaldytą mascarponės sūrį sumaišyti su cukrumi ir  ir plakti apie minutę, kad neliktų gumuliukų ir jis suminkštėtų. Tada supilti grietinėlę ir plakti, kol masė ims tirštėti ir pasidarys stangri. 

Paruoštą kremą lengvai sudėti ant atvėsusio morengo, į suformuotą įdubimą.

Viršų puošti vaisiais, uogomis, mėtų lapeliais. Galima juos palaistyti skystu medumi ar pabarstyti cukraus pudra.

Pavlovos puošybą galima derinti pagal sezoniškumą, puošti konservuotais vaisiais, citrusiniais vaisiais, sirupais, riešutais, šokoladu. Pagal skonį ir fantaziją. 

Vietoj mascarponės kremo galima naudoti lemon curdą - 

http://viskopotrupineli.blogspot.com/2012/02/citrininis-curd-4-citrinos-sultys-ir.html?m=1
Skanaus! 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą